środa, 7 sierpnia 2013

Recenzja treningów z dni 3 oraz 4 sierpnia

Bez zbędnego wstępu przystępujemy do recenzji :)

3.08.2013


"Szczupłe uda bez wysiłku"

Poznaj program "szczupłe uda", który zapewni Ci silne i jednocześnie pięknie wymodelowane, zgrabne nogi!
 
Ćwiczenia pomogą Ci wzmocnić nie tylko mięśnie, ale przede wszystkim wymodelować kształt ud.
Program, który proponujemy idealnie działa również na mięśnie pośladków o brzucha.
 
Płyta dołączona była do "Vity" (chyba 2 lata temu) i jest jedną z serii płyt tworzących serię "Nowa kolekcja fitness". Cena to ok 12 zł (cena "Vity" nie zmieniła się od dawna - tak mi się wydaje)

"Szczupłe uda bez wysiłku" to +/- 25 minutowy program prezentowany przez Jeanette Jenkins i skoncentrowany głównie na "dolnych partiach" ciała. Jak więc możemy przypuszczać mamy tutaj przysiady, odwidzenia nóg itd. Ćwiczenia fajnie się ze sobą komponują i (moim zdaniem oczywiście) to krótki program dla każdego. Chociaż są momenty, że uda i pośladki palą to jest to jeden z moich ulubionych programów. Jakieś 2 lata temu sięgałam po niego stosunkowo często. Czy przynosi efekty? Nie wiem, bowiem nigdy nie trenowałam z nim regularnie - wolałam siłowe i np. jazdę rowerem :)
Jednak gdyby ktoś zapytał mnie o krótki program modelujący nogi zdecydowanie poleciłabym ten.

4.08.2013"Shape: sexy figura w 3 tygodnie. Trening z gwiazdami"

Trening z gwiazdami Sexy figura w 3 tygodnie.
Autorki program Ewy Chodakowskiej
 
To już czwarta płyta z ćwiczeniami wg metody znanej trenerki Ewy Chodakowskiej. Znajdziesz na niej 3 rewelacyjne programy treningowe, a każdy wykonany przez jedną z polskich gwiazd. Aleksandra Szwed prezentuje ćwiczenia poprawiające równowagę, koordynację oraz modelujące nogi. Beata Sadowska sprawdza się podczas treningu, który ekspresowo spala kalorie, wyszczuplając tym samym całe ciało. Natomiast Karolina Malinowska prezentuje tzw. superset, czyli serie ćwiczeń na przeciwstawne grupy mięśniowe - gł. brzuch i plecy. Zalety programy to 3 różne stopnie trudności, każda z Was znajdzie coś dla siebie. To także kombinacja ćwiczeń wzmacniających i kardio.  Trenerka zachęca również do zdrowego odżywiania i oczywiście regularnej aktywności.
Twierdzi, że to niezbędny warunek na szybki fitnessowy sukces. 
Jak ćwiczyć: trenuj minimum 3 razy w tygodniu.

Płyta dołączona była do "Shape", cena +/- 12 zł

Na pierwszy ogień wybrałam (no cóż by innego jak nie spalanie?) Beatę Sadowską i to mega spalanie kalorii.
Oczywiście pominę "świecące w oczy" lampy i cały wystrój ;) bo nie to jest najważniejsze. 
Włączyłam płytę i... No i nastąpiło moje mega rozczarowanie... gdzie rozgrzewka? gdzie rozciąganie po treningu? Jeżeli na jakiejś płycie umieszczone są różne programy to oczekiwałabym, żeby każdy z nich rozpoczynała rozgrzewka i kończyło rozciąganie. Przecież nie po to mamy menu odsyłające nas do konkretnego treningu, żeby dostać "zasadniczą" część bez rozgrzewki O.o.
No i co dalej? Cały program dość intensywny i całkiem przyjemny. ALE... (no co, znowu ALE? Tak, znowu ale...) Trenerka nie poprawia postawy ćwiczącej z nią osoby, nie zwraca uwagi na to, jak jej podopieczna wykonuje ćwiczenia. Nie omawia też za bardzo prawidłowej postawy. Moim zdaniem nie jest to trening dla super początkujących "dopiero co powstałych z kanapy" ludzi. Jest tu jednak potrzebna pewna technika, której nabywa się wraz ze stażem treningowym.
Nie wiem jak inne programy na tej płycie (oczywiście sprawdzę to!), ale po tę część raczej nie sięgnę ponownie. Powiem więcej: gdyby tylko ta część znajdowała się na płycie to w sumie żałowałabym jej zakupu. 
No i denerwują mnie te reklamy na początku, których nie mogę pominąć...

Czy Wy też do "treningu z gwiazdami" macie mieszane uczucia?

Już wkrótce kolejne recenzje ;)5 komentarzy:

 1. raz robiłąm trening z gwiazdami i to właśnie ten z Beatą Sadowską, po 5 czy 10 minutach wyłączyłam... masz rację Ewa pani Beaty wgl nie poprawia, ona ćwiczy jak chce a Ewa ma to w sumie gdzieś... i masz rację ...nie ma rozgrzewki ani rozciągania.. nie ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. tak tak z Karoliną na końcu jest rozciąganie :) za to chyba z Olą Szwed jest rozgrzewka. Nie wiem Ewa chyba myślała, że wszyscy będą ćwiczyli całą tą płytę od początku do końca ...

  ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem tego samego zdania jednak tylko Ewa wie czemu tak nie jest ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest taka piękna pogoda. Wsiadamy na rower i jedziemy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie pogoda jest aż "za piękna". Jak uda mi się przeżyć ten dzień (przepowiadane 37 stopni....) to wieczorem wskakuję w buty do biegania i "lecę" :D

   Usuń