piątek, 27 września 2013

Shape i Ewa Chodakowska

Dziś do mojej kolekcji płyt dołączyła kolejna z serii "Total fitness: Ewa Chodakowska i Shape".
Płyta ta dołączona jest do aktualnego - październikowego wydania Shape i kosztuje (oczywiście razem z gazetą) 13,99 zł. 

Informacje z płyty:

Wyszczuplanie i wzmacnianie całego ciała
autorski program Ewy Chodakowskiej

Trening funkcjonalny z programu TOTAL FITNESS EWA CHODAKOWSKA & SHAPE. Składa się z 5 części, w każdej z nich są ćwiczenia dostosowane do każdego stopnia zaawansowania. Trening zaczyna się rozgrzewką, a kończy ćwiczeniami rozciągającymi. Uaktywnia wszystkie partie mięśniowe, modeluje i ujędrnia całe ciało, przyspiesza spalanie kalorii. W rezultacie wyszczupla sylwetkę i wzmacnia ciało, podnosi sprawność. 
Ewie Chodakowskiej towarzyszą trenerzy z warszawskiego klubu Pure Jatomi Fitness - Przemysław Majewski i Mateusz Kowalski.



Co prawda jeszcze nie ćwiczyłam z tym programem, ale już zdążyłam go przejrzeć ;) 
Pierwsze wrażenie? 
Szok, bo Panowie nie mają na sobie koszulek (chyba taki "zachęcacz" po tym, jak wszyscy pisali o tym, że Tomek Choiński w trakcie treningu zdejmuje koszulkę :D)
Trening budową podobny do wszystkich pozostałych "Total Fitness", czyli ćwiczenia w seriach podzielone minutowymi przerwami na "złapanie oddechu".
Jedno co od razu zaburzyło mi odbiór tego programu to fakt, że każda z osób ćwiczących wykonuje ćwiczenie na innym poziomie trudności i odniosłam wrażenie, że "na siebie wchodzą".
Nawiążę tutaj do Jill, ponieważ na jej programach zawsze jest osoba która wykonuje wersje dla początkujących oraz taka, która robi trudniejszy wariant. Ale są między nimi przerwy i spokojnie można się skupić na wybranej przez siebie opcji, a tutaj... machające ręce zasłaniają panów z tyłu. Moim zdaniem powinno być więcej przestrzeni między nimi.
Sam program "na pierwszy rzut oka" spodobał mi się, ale czy będzie jednym z moich ulubionych okaże się już niedługo, kiedy przetestuję go na swoim ciele :)

A czy Wy posiadacie (lub zamierzacie zakupić) ten numer Shape? A może już trenowaliście już z tą płytą? Chętnie poznam Waszą opinię :)

Miłego weekendu :)

4 komentarze:

 1. Słyszałam opinie, że ten trening jest raczej lekki i mało innowacyjny, tak więc nie zamierzam go kupować. Jeśli pojawi się online, to być może go przećwiczę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zaraz mam zamiar go przetestować. Na pewno podzielę się swoją opinią na blogu :)

   Usuń
 2. też mam tego shape:) jestem w trakcie czytania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem w trakcie czytania, a dziś będę również po treningu z płytką ;)

   Usuń