środa, 18 stycznia 2012

Konsekwencja

Tylko konsekwentne postępowanie w czasie odchudzania może dać nam porządane efekty.
Musimy uświadomić sobie, że trzymanie diety od poniedziałku do piątku i imprezowanie czy pozwalania sobie na niedozwolone produkty w sporych ilościach w weekend zniweczy nasze starania. Decydując się na odchudzanie powinniśmy być świadomi tego, że nasze życie już na zawsze powinno się zmienić (nie chcemy przecież doświadczyć efektu jojo).
Nie mówię w tym miejscu, że już do końca życia nie zjemy tortu czy frytek :-) oczywiście, że zjemy, ale w ilości, która pozwoli poczuć nam smak tych pyszności a nie w ilości pozwalającej się "najeść". 
To samo tyczy się wypadów na całodzienne zakupy: jedziemy zwykle do dużej galerii handlowej, gdzie spędzamy wiele godzin. Robimy się głodni i udajemy do strefy z restauracjami... i co tam widzimy? Mimo tego, że możemy wybrać rybkę, sałatkę z grillowanym kurczakiem to gdzie zawsze jest największa kolejka? Oczywiście w "Maku"... tam zawsze jest pełno ludzi czekających na swojego cheesburgera, frytki i dużą colę.
Bądźmy konsekwentni w swoim postępowaniu i pokażmy, że mamy kontrolę nad swoim życiem i nie dajmy się skusić.

Od dziś codziennie na moim blogu będzie pojawiało się nowe słowo, które ma pomóc Wam i mi w wytrwaniu w swoich postanowieniach. Słowo to będzie mnie motywowało i przypominało mi jak powinnam postępować w codziennym życiu, by osiągnąć osobisty cel. Hasło na dziś to właśnie
KONSEKWENCJA.

P.S. Konsekwencja pozwoliła Kasi Zielińskiej schudnąć i teraz dzięki konsekwencji utrzymuje swoją wagę.
Niech to nas też motywuje!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz